Overføring av opphavsretten?

I henholdt til åndsverksloven § 39 er fritt frem for opphavsmannen å overføre opphavsretten til et åndsverk til en annen. Merk dog at dette ikke gjelder de ideelle rettigheter jf.  åndsverkloven § 3.

Ta kontakt for en uforpliktende samtale!

Vi bistår klienter over hele landet.

Vi bistår deg i rettighetssaker

Vår rettighetsavdeling kan bistå deg og din virksomhet innen det meste som er tilknyttet immaterielle verdier. Har du en problemstillinger innen for eksempel kontrakter, varemerke, design, foretaksnavn, markedsføringsloven eller GDPR - ta kontakt med oss! 

Våre advokater